Ігор Корж — «Репутація понад усе!»

Ігор Корж — «Репутація понад усе!»


Автор:admin

Як правильно організувати свій бізнес аби доходи були стабільними а клієнти вас не полишали? Корисних порад як це зробити сьогодні безліч, багато хто відвідує бізнес тренінги або просто читає розумні книжки. Сьогодні ми поговоримо про такий інструмент ведення бізнесу, як репутація. Питання поставимо нашому гостю Ігорю Коржу, засновнику та генеральному директору компанії RMC Group.

Давайте для початку розберемося що таке репутаційний менеджмент?

Насправді, що таке репутація? Це такий інструмент, який, напевно, проявляється в будь-якому процесі нашого життя. Якщо говорити більш науковою мовою, то це твоя сьогоднішня поведінка, яка може якимось чином предзнаменувати твої майбутні дії виходячи з існуючого досвіду, а також інформації, яка про тебе відома. І відповідно, що таке репутаційний менеджмент і навіщо він потрібен? Незалежно від того, особистість це, або якась компанія, існує або напрацьована репутація, або її потрібно створювати з нуля. Відповідно, якщо вона придбана, і є якась проблема, тоді це такий, скажімо, антикризовий менеджмент. А якщо репутація створюється з нуля, тобто виходить на ринок якась компанія, або людина вирішила піти в політику, або стати публічною персоною в будь-якій сфері, то існує така річ як конструкційний репутаційний менеджмент.

Схоже на цілу науку.

Так і є. Вона складається з декількох етапів. Спочатку проводяться такі необхідні речі як соціальне дослідження, це фокус групи, деякі опитування. Залежно від того чи потрібне заміщення, чи є вже негатив, обов’язково потрібно зрозуміти в чому він полягає. Тоді проводиться компенсація, своєрідне перезавантаження. А якщо це новий продукт, новий процес, тоді ми проводимо дослідження наскільки ринку це цікаво, наскільки це цікаво суспільству. Іншими словами яка є потреба в даному сегменті і так далі. Після дослідження розробляється стратегія, створюються нові образи, нові ідеї, напрямки поведінки, просування особистості або компанії. Потім реалізація стратегії. Ну і підбиваючи підсумки, звичайно проводиться моніторинг, повторні дослідження, аналіз. Як реагує суспільство або ринок, в залежності від того продукт це або, припустимо, персона, як реагує суспільство на появу нового бренду, чи достатньо він цікавий. Такий процес, дуже цікавий, творчий. Для мене, як для людини, яка все життя займається творчістю, це дуже близько.

Виникають аналогії з піаром та політтехнологіями, чи є різниця і чи варто порівнювати?

Ні, мабуть, це все-таки різні речі. Що таке піар? Це, по суті, просування особистості або організації, коли задіюються соціальні мережі, інтернет-ресурси, певні рекламні можливості. Але піар не є таким глибинним, як репутаційний менеджмент. Бо не передбачає, як ми вже говорили, наукового підходу. Піар — це більше тактичні дії, а робота з репутацією — це стратегія. В репутаційному менеджменті ми повинні бачити наперед, і розуміти на якому етапі ми знаходимося зараз.

Тобто, це робота на довгострокову перспективу?

Так, можна і так сказати. Припустимо, наша компанія не працює з клієнтами менш, ніж півроку. Просто нецікаво, тому що не встигнеш реалізувати, не встигнеш показати що може бути. З приводу політтехнологій, теж є суттєві відмінності. Тому що це більш вузький сегмент, який все-таки прив’язаний більше до політиків. Як правило, він працює більше перед виборами. Хоча і в процедурі теж, як то кажуть, що наступні вибори починаються в день закінчення попередніх. І насправді це так. Ну знову ж, репутаційний менеджмент включає в себе як політтехнології так і піар.

Наскільки взагалі важлива репутація в сучасному світі і що змінилося з приходом нових технологій?

З приходом нових технологій, кожна людина сьогодні публічна. Раніше популярними були одиниці: політики, спортсмени, зірки шоу-бізнесу. На сьогоднішній день, завдяки Фейсбуку, Інстаграму, практично про кожну людину багато відомо, люди виставляють своє життя «напоказ». Таким чином, репутація стала свого роду публічним моментом. Тому оцінка з боку сьогодні більш жорстка, тому що все дуже відкрито. Будь-яку дію публічної людини легко відстежити, обговорити, почитати або залишити коментарі.

А ось цікаво, до вас в компанію частіше звертаються поліпшити репутацію або створити з нуля?

Фіфті-фіфті. Ось буквально вчора у мене була зустріч з одним моїм хорошим знайомим, знайомий-тире-клієнтом. І він паралельно поставив відразу два питання. Одне запитання стосувалося того, що коли він займав керівну посаду, серйозну, недруги й конкуренти випустили про нього ряд матеріалів, які ганьблять його репутацію, тобто зараз потрібно пропрацювати над цим, відновити, іншими словами, компенсувати негатив. І другий момент стосувався нового продукту, який він створює зі своїми партнерами, і необхідно дуже красиво зайти на ринок, правильно подати. Так виходить, що від одного клієнта два різних завдання, що стосуються репутації, одне — негативу, інше стосовно створення нового бренду, нового продукту і виходу його на ринок.

Хто в цілому ваш потенційний клієнт?

Ну, знову ж відповідь буде схожа з попередньою, тому що, якщо говорити про особистості, то це більше політики чи такі бізнесмени, які дуже на увазі. Також ми працюємо з зірками шоу-бізнесу, з соціальними, громадськими лідерами. Це якщо говорити про особистості. Але є і бренди, і компанії, які за рахунок правильного підходу до репутації хочуть збільшити свої продажі, кількість клієнтів, популярність і затребуваність на ринку.

Як працює сайт вашої компанії?

Сам сайт компанії RMC Group — це продукт, скажімо так, не масового споживання,rmc.ua- це ресурс, куди заходять люди, яким це цікаво, отримують наші контакти, бачать чим ми займаємося. Більш розгорнуту презентацію і розуміння всіх можливостей, вони отримують при особистій зустрічі. Я, або мої партнери і помічники, зустрічаються і пояснюють як ця схема працює. У нашій компанії є ще один сайт — reputacia.in.ua. Це трошки інше, це інформаційний сайт, аналітичний новинний портал. На ньому з’являються новини, ті, які ми можемо розглядати з точки зору репутації. Це і новини країни, окремих цікавих для нас особистостей, світової, та особливо української політики напередодні президентських, парламентських та місцевих виборів. І так як слово «репутація» нерозривно пов’язане з певним рівнем якості життя, тому що є таке поняття як репутаційні речі, такі як авто, яхти, ми про це також пишемо. Тобто про репутацію брендів, історії створення всесвітньо-відомих компаній. Окрему рубрику на нашому сайті займають інтерв’ю. Це мій авторський проект, який називається «Люди-тренди». Я сам зустрічаюся з людьми, частіше за все, це мої знайомі, які досягли певних успіхів у якійсь області, і є серйозними новаторами в даній сфері. Ми спілкуємося, записуємо інтерв’ю в такому, можна сказати, вільному стилі.

Ігор, спасибі велике за цікаву бесіду! Хочу побажати вам успіхів і натхнення!

Навзаєм!

Джерело: https://rmc.ua/novosti/%D0%86gor-korj—repytaciya-ponad-yse!

Назад